/, News, Trends/Kilimin Avantajları ?

Kilimin Avantajları ?

Kilim almak istiyorum, ama bu doğru bir karar mı emin değilim.” diyorsanız kilimlerin sunduğu avantajlar hakkında birkaç detay verelim, fikriniz netleşsin!

Halılara göre daha ince ve küçük boyutlu olabilen kilimler, fiyat olarak da daha uygun alternatifler sunuyor. Kilim fiyatları ise ürünün boyutuna ve özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Özellikle evde halı kullanmak istemeyip zemin dekorasyonunu tamamlamak için bir üründen yardım almayı düşünenlerin tercih edebileceği kilimler, ince yapıda olduklarından yaz aylarında kullanılmaya elverişli oluyor. Buna ek olarak kilimleri balkonununuzda da kullanabilir ve balkon dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz. Bazı kilim modellerinin çamaşır makinesinde yıkanabilir olması ise temizlik konusunu sorun olmaktan çıkarıyor. Daha ne olsun!

Nasıl ki mobilya ya da perde trendleri değişiyorsa kilim modelleri de bu değişimden etkileniyor. Geçmişte otantik ve geometrik kilimler ön plandayken günümüzde bu desenlere ek olarak hasır kilimler de kullanılabiliyor. Bir diğer deyişle klasik modellerin yanı sıra modern kilim modelleri de mevcut. Günümüzde ev dekorasyonunuza uygun kilimi bulmak sandığınızdan daha kolay!

Peki, kilim seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Eğer firmalardan yardım almadan kiliminizin temizliğini kendiniz yapmak istiyorsanız yıkanabilir kilim modellerini tercih etmelisiniz. Kaygan zeminde olabilecek kazaları engellemek için ise seçtiğiniz kilimin kaydırmazlık özelliği olması şart. Eğer dekorasyonunuza uygun bir kilim bulduysanız ama kaydırmazlık özelliği yoksa kilimin alt kısmına, silikon ile nokta şeklinde uygulama yapabilir, kilimin kaymasının ve bir kaza yaşanmasının önüne geçebilirsiniz. Kilimin dokumalarının sık yapılmasının yanı sıra eğer varsa baş ve son saçaklarının özenli ve muntazam bir şekilde kapatılmış olması da kilimin kalitesini gösteren bir detay.

By |2018-10-10T11:12:42+03:00Eylül 9th, 2015|Fashion, News, Trends|0 Comments