/, Special Offers, Trends/Halı Rengi Nasıl Seçilir?

Halı Rengi Nasıl Seçilir?

Yeni bir ev dekore ederken halı rengi nasıl seçilir diye düşünenlere büyük ölçüde yol gösterecek olan bu yazımız halı seçiminde size kesinlikle yardımcı olacaktır.

Halı seçimi dekorasyonun en zor yanlarından biri olabilir çünkü piyasada yüzlerce halı modelleri bulunmaktadır. Halı alırken halı seçimi ve renk seçimi genellikle ev hanımları için en zor verilen karardır. Küçük bir renk örneğinden yola çıkarak, rengi geniş bir alanda görselleştirmek zor olabilir. Bir renk değişimi dramatik bir etkiye sahip olabilir ve bazen bir değişiklik istenmesine rağmen, bu biraz korkutucu olabilir.

Önce Hangi Renk Seçilmelidir?

Sıfırdan başladığınızda, odalarının dekorunun hangi bölümünü seçmelisiniz? Evdeki ana yaşam alanları için, aile odası gibi, önce kanepe rengini seçin. Bize göre bunun nedeni, kumaş renklerinin seçilmesinin halılar veya boyalarla karşılaştırıldığında kanepeler ile genellikle daha sınırlı olmasıdır. Kanepe özel olarak yapılmadığı sürece, birçok kanepe stili sadece dört veya beş (veya daha az) renk seçeneği ile sunulmaktadır. Bu nedenle, ilk önce seçilmemişse, seçtiğiniz tarza uygun bir kanepe bulmak zor olabilir.

Kanepe seçildikten sonra, halıyı ve son olarak rengini seçin. Çünkü halılar renk bakımından neredeyse sınırsız bir renk yelpazesine sahiptir. En çok tercih edilen renklerden yola çıkın ve hepsini tek tek not alın. Yatak odası gibi diğer odalarda aynı mantığı kullanın. Bu durumda, yatak takımları için seçenekler oldukça geniştir, bu nedenle önce halı rengini seçin. Yatak seçimi daha kolay olduğundan ve nispeten daha kolay değişebileceğinden, yatak örtüsünü seçmeden önce rengini seçmek isteyebilirsiniz.

Yaşam Tarzınıza Göre Halı Rengi Seçimi

Yaşam tarzınız ve halı kaplı odanın nasıl kullanılacağı, halı renginde çok önemlidir. Çocuklar, evcil hayvanlar ve çalışan ebeveynlerin yaşadığı bir ev, genellikle, diğer renklerden daha kolay kirlenmeyi gösterebilen beyaz halılara benzemez. Çok açık ve çok koyu renklerin orta tonlardan çok daha fazla istenmeyen leke gösterdiğine dikkat edin. Koyu bir renk lekeleri saklarken, diğer renklerden daha fazla tüy ve toz gösterecektir. Çok açık veya çok karanlık olmayan bir halı, bu sorunları maskelemek için yapacağınız en iyi renk seçimi olacaktır.

Halı renginizi akıllıca seçin

Halı rengi bir odanın tüm hissini değiştirebilir, bu yüzden renginizi dikkatlice ve akıllıca seçtiğinizden emin olun. Modanın yıllar içinde nasıl değişebileceğini düşünün ve bugün sevdiğiniz rengin sizi uzun zaman mutlu edeceğinden emin olun.

By |2018-10-10T11:14:40+03:00Eylül 9th, 2015|Coupons, Special Offers, Trends|0 Comments